תקופת מבחנים; ארבעת שלבי התמודדות

שני מויאל
סטודנטית במחלקה לתרבות יצירה והפקה, שנה ג'
שני מויאל, הגורו של תקופת המבחנים, מלמדת אתכם איך עושים את זה נכון

הכחשה ובילוי:

קבעתי תור לקוסמטיקאית ולשיננית, נסעתי ל"הפנינג איסוף טיפות גשם" בהבימה, לקטיף תותים עם בן הזוג שלי, ואפילו יצאתי לבלות עם חברות שלא הספקתי לראות עוד מימיי חטיבת הביניים. כולם זכו לשמוע את אותו משפט מדחיק: "יצאתי לחופשת מבחנים, אז יש לי מלא זמן פנוי, בואו נעשה בזמן הזה משהו גדול". השיננית הרסה את המשך התכניות כשקבעה: "את צריכה טיפול שורש דחוף, אני קובעת לך תור נוסף לשבוע הבא". כשהגעתי הביתה גיליתי שהטיפול נופל בדיוק על המבחן בתולדות האמנות, וכמו כל סטודנטית מסורה החלטתי שאני מבריזה, מהמבחן. אומרים שבריאות קודמת לכל, לא?

 הייאוש:

מועד הבחינה קרב והלחץ מורגש בכל איברי גופי. אבל איכשהו, מה שמעסיק אותי בימים אלו זו עבודת ההגשה שיש לי להגיש בעוד שבועיים שעומדת כרגע על עמוד אחד – עמוד השער( שגם לו עשיתי העתק הדבק לפורמט המכללה). הייאוש גובר עליי, החלטתי: אני נשארת במיטה עד שבאורח פלא תעורר אותי מוטיבציה עילאית של תשוקה לכתוב וללמוד מהבוקר ועד לילה, כי שעות שינה הן לגמרי מוערכות יתר על המידה.

מיקוח ואופטימיות:

התעוררתי בבוקר והבנתי שאני יכולה לעבור את תקופת המבחנים בשלום אם רק יתנו לי מועד ג', או הארכה של שנה תמימה לעבודה שאני צריכה להגיש מחרתיים. אם הגעתם למצב כזה אני ממליצה להתחיל לשלוח מיילים בלי הרף לסטודנטים הכי מוצלחים במחלקה, אלו שטורחים לכתוב אפילו את המלצות הרשות של המרצה, ולעבוד על חיזוק הקשרים איתם. אם תהיו מספיק חדורי מוטיבציה תזכו להשיג את הסיכומים שלהם. תתמקחו, אל תתביישו – תאמינו שהכל אפשרי. שלנגד עיניכם תעמוד פתיחת שנה רביעית בתואר, זה יגרום לכם להילחם כמו אריות.

השלמה עם המציאות:

אין יותר ברירות, אפילו השליח של סניף הפיצה הקרוב לדירתי צעק עליי שאני חייבת להתאפס על החיים. הכנתי טבלה עם כל המועדים שיש לי ללמוד אליהם, וצבעתי את השורות בצבעים מרגיעים כדי שתעורר בי תקווה בכל פעם שאסמן "בוצע" על אחת מהשורות. כל החדר שלי מלא בפתקי תזכורת צהובים: "את מסוגלת", "את עושה את כל מה שאת יכולה כדי להצליח", השאר תלוי כבר במתרגלת שאני הכי מעריכה בעולם (למקרה שאת קוראת את זה ומזהה את הכתב). פתק אחרון עם משאלה לכולכם "אולי נזכה לפקטור והכל יהיה בסדר". 

השארת תגובה